Překladač Eurotran

Otázky a odpovědi

Na tuto stránku průběžně zařazujeme odpovědi na nejčastější otázky, které nám naši zákazníci nebo zájemci o překladač pokládají.

Vážení uživatelé, provoz překladače Eurotran bude během několika měsíců ukončen. Děkujeme Vám všem za více než desetiletou přízeň, kterou jste tomuto nástroji věnovali.

Za jak dlouho po zaplacení začne program fungovat?
Provedete-li platbu z České (resp. Slovenské) spořitelny, začne překladač fungovat následující pracovní den. Při platbě z jiné banky nebo při platbě poštovní poukázkou začne překladač fungovat většinou do tří pracovních dnů. O přijetí platby vás budeme informovat e-mailem.

Funguje překladač i v jiných prohlížečích než je IE?
Bohužel ne, překladač funguje pouze na prohlížeči MS Internet Explorer verze 7 až 9.

Co se stane, když budu muset přeinstalovat Windows nebo dokonce přeformátovat disk?
Překladač si znovu stáhnete a nainstalujete z našich stránek. Pokud jej nainstalujete na stejný počítač jako předtím, začne vám bez dalšího normálně fungovat.

Co když si koupím nový počítač?
Předplatné si můžete na nový počítač převést. Postupujte takto: Překladač si na nový počítač nainstalujte, poté otevřte Internet Explorer a zvolte v něm v menu Nástroje položku Eurotran XP. Otevře se ovládací panel překladače. V jeho dolním rohu klikněte na tlačítko Předplatné, čímž vyvoláte stránku s informacemi o placení předplatného, na které najdete i číslo vašeho počítače. Toto číslo si poznačte. Poté přejděte na stránku Správa předplatného, a postupujte podle pokynů, které jsou tam uvedeny. V případě obtíží nebo nejasností nám zavolejte, rádi vám pomůžeme.

Mám dva počítače a chci překladač používat na obou, jak to udělat?
Po zaplacení vám překladač začne fungovat na tom počítači, na kterém jste si jej objednali. Druhý počítač si pak můžete aktivovat sami. Postupujte takto: Překladač si na druhý počítač nainstalujte, poté otevřte Internet Explorer a zvolte v něm v menu Nástroje položku Eurotran XP. Otevře se ovládací panel překladače. V jeho levém dolním rohu klikněte na tlačítko Předplatné, čímž vyvoláte stránku s informacemi o placení předplatného. Na stránce je kromě jiného uvedeno i číslo daného počítače. Toto číslo si poznačte. Poté přejděte k prvnímu počítači, na němž vám překladač už funguje a opět stejným postupem otevřte stránku s informacemi o předplatném. Na dolním okraji stránky najdete odkaz nazvaný Správa účtu. Kliknutím na tento odkaz si zobrazíte formulář pro aktivaci druhého počítače. Do něj pak už jen zadáte číslo druhého počítače a stisknete tlačítko Přidat. Pokud nemáte první počítač na dosah, můžete aktivaci provést i přes stránku Správa předplatného. V případě obtíží nebo nejasností nám zavolejte, rádi vám pomůžeme.

Jak přeložím text z MS Wordu?
Text si uložte na disk do souboru ve formátu HTML např. povelem menu Soubor, Uložit jako stránku www. Uložený soubor si pak otevřte v Internet Exploreru povelem Soubor, Otevřít a přeložte jej stejně jako jakoukoli jinou stránku.

Jak přeložím e-mail třeba z Outlooku?
Text zprávy si uložte na disk do souboru ve formátu HTML např. povelem menu Soubor, Uložit jako... Uložený soubor si pak otevřte v Internet Exploreru povelem Soubor, Otevřít a přeložte jej stejně jako jakoukoli jinou stránku.

Jak přeložím dokument ve formátu PDF z programu Adobe Acrobat?
Text dokumentu přeneste přes Schránku do MS Wordu a tam jej uložte na disk do souboru ve formátu HTML např. povelem menu Soubor, Uložit jako... Uložený soubor si pak otevřte v Internet Exploreru povelem Soubor, Otevřít a přeložte jej stejně jako jakoukoli jinou stránku.

Po instalaci nevidím nikde ikonu překladače, co s tím?
Nejprve si ověřte, zda je překladač správně nainstalovaný: Klikněte pravým tlačítkem někam do anglického textu a podívejte se, zda menu, které se po kliknutí zobrazí, obsahuje povel Přeložit Eurotranem. Pokud jej neobsahuje, nainstalujte překladač ze stránky www.eurotran.cz. Pokud je instalace v pořádku a stále se na ovládací liště nezobrazují tlačítka s českou vlajkou, postupujte takto: Klikněte pravým tlačítkem na ovládací liště na povel Nástroje nebo na ikonu ozubeného kola. V nabídce, která se objeví, zapněte volbu Zobrazovat Panel příkazů. Pak ve stejné nabídce zvolte povel Vlastní, Přidat nebo odebrat příkazy a v dialogu, který se objeví, přeorganizujte ovládací tlačítka tak, aby tlačítko s českou vlajkou bylo na viditelné pozici.


Překladač Eurotran
©2015 Microton, s.r.o.